Kancelaria Adwokacka

Antoszewska

zadzwoń teraz +48 664 015 122
Kancelaria Adwokacka Magdalena Antoszewska Kancelaria Adwokacka Magdalena Antoszewska Kancelaria Adwokacka Magdalena Antoszewska

Postępowanie egzekucyjne

Postępowanie egzekucyjne - Kancelaria Adwokacka - Adwokat Magdalena Antoszewska
Jeżeli macie Państwo zasądzone alimenty, jednakże zobowiązany uchyla się od ich płacenia lub płaci nieregularnie, można wszcząć postępowanie egzekucyjne u komornika w Warszawie. Korzystając z pomocy świadczonej przez prawników naszej Kancelarii Adwokackiej Antoszewska, macie Państwo pewność doprowadzenia sprawy do końca. Komornik, na wniosek, który złoży w Państwa imieniu profesjonalny adwokat, będzie szukał majątku dłużnika. W ramach postępowania egzekucyjnego adwokat z Warszawy może złożyć w imieniu klienta wniosek o zajęcie i zlicytowanie nawet nieruchomości dłużnika.

Zobacz cennik.

 

Postępowanie egzekucyjne w sprawach o alimenty w Warszawie

Egzekucja alimentów następuje na podstawie dokumentu stwierdzającego wysokość obowiązku alimentacyjnego. Zazwyczaj jest to prawomocne orzeczenie sądu w Warszawie – wyrok lub postanowienie albo ugoda zawarta przed sądem.

W przypadku, gdy zobowiązany uporczywie uchyla się od obowiązku alimentacyjnego i stan ten utrzymuje się przez dłuższy czas, adwokaci z naszej kancelarii z siedzibą w Warszawie pomóc Państwu w założeniu sprawy karnej przeciwko zobowiązanemu. Jest to bowiem przestępstwo niealimentacji, określone w art. 209 Kodeksu Karnego, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Wspieramy wierzycieli w wypełnianiu wniosków o wszczęcie egzekucji u komornika. Nie musimy zamieszczać we wniosku informacji o dochodach zobowiązanego ani wskazywać sposobu egzekucji, ponieważ jest to obowiązek komornika.

 

Postępowania egzekucyjne z aspektem międzynarodowym

Postępowanie egzekucyjne o alimenty może mieć charakter zagraniczny wówczas, gdy zobowiązany oraz wierzyciel mają miejsce zamieszkania w dwóch różnych państwach, które podpisały umowę wielostronną dotyczącą egzekucji alimentów. Nasza Kancelaria Adwokacka z Warszawy współpracuje z DEUTSCHES INSTITUT FÜR JUGENDHILFE UND FAMILIENRECHT EV w zakresie stwierdzenia wykonalności wyroków zagranicznych i egzekucji alimentów. Prowadzimy również rozwody w Warszawie i inne sprawy z zakresu prawa rodzinnego, majątkowego i karnego.

Zadzwoń do nas. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Udzielamy porad prawnych już od 150zł.

Zadzwoń

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij