Kancelaria Adwokacka

Antoszewska

zadzwoń teraz +48 664 015 122

Sprawy

Nasza Kancelaria zajmuje się głównie sprawami rodzinnymi, choć również prowadzimy inne sprawy cywilne, karne i gospodarcze.
Specjalizacja w zakresie prawa rodzinnego powstała w wyniku dostosowania się do potrzeb Klientów, w przeważającej mierze zwracającymi się do nas z problemami rodzinnymi.
Poniżej przedstawiamy najbardziej typowe sprawy rodzinne. Mamy nadzieję, że ich opis pozwoli Państwu odnaleźć się w tej tematyce i zasugeruje możliwe rozwiązania problemu.
Zawsze chętnie służymy pomocą i zachęcamy do skorzystania z porady prawnej, podczas której przeanalizujemy Państwa sytuację i w oparciu o bogate, wieloletnie doświadczenie sądowe zaproponujemy najlepsze rozwiązanie.

Zobacz cennik.


Oferta kancelarii adwokackiej obejmuje:

zadzwoń teraz +48 664 015 122
biuro@kancelaria-antoszewska.pl

Kancelaria adwokacka w Warszawie – zajmiemy się Twoimi sprawami!

Jedną z bardziej skomplikowanych i wrażliwych materii legislacji jest prawo rodzinne. Separacja, rozwód, alimenty, ustalenie ojcostwa, ustanowienie kurateli czy podział majątku, to kwestie, które wywołują emocje i powodują określone skutki prawne, ekonomiczne i społeczne. W większości takich spraw niezbędna może okazać się pomoc skutecznego specjalisty z dobrą znajomością przepisów Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego.

W Warszawie prawnik z Kancelarii Adwokackiej Antoszewska oferuje merytoryczną pomoc prawną, doradztwo i reprezentację w sprawach:

  • rozwodowych,
  • o separację,
  • alimentacyjnych,
  • majątkowych,
  • ustalenia kontaktów z dziećmi,
  • ubezwłasnowolnienia,
  • ustanowienia adopcji.

Wieloletnie doświadczenie naszych adwokatów w prowadzeniu spraw sądowych z prawa rodzinnego pozwala na rzetelne rozwiązywanie problemów i zaproponowanie strategii działania, która jest dobra dla klienta.

Skuteczny specjalista w sprawach z prawa rodzinnego

Niektóre problemy życiowe mogą wymagać pomocy prawnika. Takimi sytuacjami są m.in.: rozwód, sprawy o alimenty, ustalenie kontaktów z dziećmi czy podział majątku współmałżonków. Fachowa porada adwokata specjalizującego się w prawie rodzinnym może pozwolić uniknąć wielu negatywnych konsekwencji prawnych i finansowych. W Warszawie nasza kancelaria adwokacka oferuje doradztwo prawne. Zespół skutecznych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem i bardzo dobrą znajomością przepisów prawa rodzinnego i cywilnego zaproponuje możliwe w danych okolicznościach rozwiązania.

W polskim porządku prawnym małżeństwo może zostać zakończone jedynie w ramach rozwodu. Nie jest dopuszczalne formalne ustanie tej instytucji w trybie administracyjnym ani na mocy samego porozumienia współmałżonków. Na ważność i trwanie związku cywilnego nie ma żadnego wpływu orzeczenie wydane przez sąd kościelny.

Jednymi z bardziej skomplikowanych spraw rodzinnych są małżeńskie ustroje majątkowe. W przypadku orzeczenia rozwodu, czy separacji bezpośrednim skutkiem jest podział majątku.

Adwokat – dobry sposób na rozwiązanie sprawy

W sytuacji, kiedy nieunikniony jest proces sądowy, można upoważnić do reprezentacji profesjonalnego adwokata, który fachowo i rzetelnie poprowadzi sprawę rodzinną. Rozwody z orzekaniem o winie czy pozbawienie władzy rodzicielskiej często związane są z dużym napięciem emocjonalnym stron uczestniczących w postępowaniu. Dlatego też dobrym rozwiązaniem może być zaangażowanie specjalisty skutecznie poruszającego się w przepisach prawa rodzinnego.

W Warszawie prawnik rodzinny proponuje indywidualne porady oraz reprezentację przed wszystkimi instancjami sądowymi. Adwokat z kancelarii to dobry i skuteczny sposób na właściwe w danych okolicznościach rozwiązanie sprawy z zakresu prawa rodzinnego.

Sprawy rodzinne – pomoc prawna

Fachowa pomoc prawna specjalisty może pozwolić uniknąć wielu komplikacji. Adwokat z kancelarii adwokackiej, rozumiejący, że sprawy rodzinne stanowią niezwykle delikatną materię, zapewnia rzetelne doradztwo, indywidualne podejście do problemu oraz pełną dyskrecję.