Kancelaria Adwokacka

Antoszewska

zadzwoń teraz +48 664 015 122
Kancelaria Adwokacka Magdalena Antoszewska Kancelaria Adwokacka Magdalena Antoszewska Kancelaria Adwokacka Magdalena Antoszewska

Optymalizacja podatkowa Warszawa - Polski Ład

Optymalizacja podatkowa Warszawa

Polski Ład – zdecydowana większość planowanych rozwiązań weszła już w życie już 1 stycznia 2022 roku. Polski Ład to nie tylko zmiana sposobu naliczania składki zdrowotnej. Osoby prowadzące biznes stają obecnie przed dylematem zmiany form prawnych działalności lub zmianą sposobu rozliczeń podatkowych. W szczególności wybór spółek kapitałowych może się okazać korzystnym rozwiązaniem, nawet w przypadku mikro i małych przedsiębiorców, w związku z brakiem konieczności płacenia składek ZUS oraz brakiem odpowiedzialności przedsiębiorcy swoim majątkiem za zobowiązania zaciągane w związku z działalnością. Jeśli masz problem ze stosowaniem rozwiązań Polskiego Ładu, zespół fachowców z naszej kancelarii w Warszawie dokona analizy rozwiązań podatkowych w Twoim konkretnym przypadku i zaproponuje najkorzystniejsze rozwiązanie, czyli optymalizację w zakresie zobowiązań fiskalnych. Pracują z nami wyspecjalizowani prawnicy, księgowi i doradcy podatkowi i dzięki nim uzyskasz najwyższej jakości wsparcie prawne, księgowe i podatkowe. Kompleksowo zajmiemy się reorganizacją Twojego biznesu.

Optymalizacja podatkowa – co to takiego?

Przepisy nie definiują optymalizacji podatkowej. Przyjmuje się więc, że jest to szereg działań podejmowanych zgodnie z prawem, których celem jest zminimalizowanie obciążeń finansowych firmy. Specjalizujący się w tym zakresie adwokat podpowiada, jakiego rodzaju ulgi, odliczenia czy zwolnienia przysługują przy konkretnej działalności.

Prawnik stara się zaplanować politykę przedsiębiorstwa w taki sposób, aby była ona adekwatna do profilu danego podmiotu. Jednocześnie jego rolą jest czuwanie nad tym, aby wszelkie podejmowane w tym zakresie czynności były zgodne z obowiązującymi przepisami.

Jeśli chodzi o metody optymalizacji, to dzieli się je na oparte o międzynarodowe planowanie podatkowe lub prawo polskie. W zależności od tego, jakie masz oczekiwania, możesz skorzystać z różnych wariantów w obu tych kategoriach. Adwokat w ramach świadczonej obsługi proponuje np. rozwiązania, których celem jest obniżenie zobowiązań w sposób neutralny z punktu widzenia prawa. Oprócz tego prawnik wskazuje także legalne formy ograniczenia wydatków fiskalnych w postaci m.in. ulg i zwolnień, odliczeń, transakcji restrukturyzacyjnych itd.

Jakie działania prowadzone są w ramach optymalizacji podatkowej?

Zarówno planowanie, jak i optymalizacja to zagadnienia, które pojawiają się przede wszystkim w kontekście podatków: dochodowego oraz od towarów i usług. Adwokat pełniący funkcję doradcy czuwa nad tym, aby przedsiębiorca nie pomylił obniżania opodatkowania z uchylaniem się od niego, co jest traktowane jako działanie nielegalne polegające na niepłaceniu zobowiązania nakładanego z mocy obowiązującego prawa.

Optymalizacja może dotyczyć wszystkich obszarów działania podmiotu gospodarczego. Nasza kancelaria w Warszawie dokonuje analizy:

 • podatkowej,
 • przychodów i kosztów,
 • uwzględnia przyszłe zdarzenia gospodarcze i planowane wydatki.

Na podstawie zebranych danych uzyskuje się wiedzę, czy w interesie klienta leży np.:

 • skorzystanie z ulgi na złe długi,
 • odliczanie naliczonego podatku VAT lub zwolnienie z niego z tytułu nieprzekroczenia limitu 150000 zł netto dochodu albo rozliczanie go co kwartał,
 • amortyzacja,
 • zmiana formy prawnej działalności – np. spółki kapitałowej na osobową,
 • utworzenie zagranicznej firmy holdingowej,
 • połączenie źródeł przychodów – czyli rozliczanie się na zasadach ogólnych,
 • uproszczona zaliczka na podatek dochodowy,
 • restrukturyzacja i łączenie spółek.

Optymalizacja podatkowa może być rozwiązaniem zarówno dla małych, jak i większych firm czy spółek. Prowadzona przez nas kancelaria wspiera w tym zakresie klientów biznesowych z Warszawy oraz okolic. Rolą adwokata jest podejmowanie wszystkich czynności zgodnie z obowiązującymi przepisami, nie wpływając na szkodę Skarbu Państwa. Obsługa prawnika polega m.in. na przekazywaniu istotnych informacji dotyczących np. finansowej strony prowadzonej działalności gospodarczej.

Jeśli zainteresowała Cię nasza oferta, zadzwoń i umów się na wstępne spotkanie z adwokatem lub wyślij zapytanie drogą e-mailową. Reprezentujemy mocodawców przed wszystkimi organami – zarówno podatkowymi, jak i sądowymi.

Zadzwoń

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij