Kancelaria Adwokacka

Antoszewska

zadzwoń teraz +48 664 015 122
Kancelaria Adwokacka Magdalena Antoszewska Kancelaria Adwokacka Magdalena Antoszewska Kancelaria Adwokacka Magdalena Antoszewska

Adwokat Warszawa - rozwód

Adwokat od rozwodów w WarszawieDobry i skuteczny adwokat, który przeprowadzi rozwód w Warszawie szybko i sprawnie, to gwarancja wsparcia w trudnej sytuacji. Taką profesjonalną pomoc oferuje Magdalena Antoszewska, prawnik specjalizujący się w rozwodach oraz separacjach, wraz z zespołem adwokatów. Prowadzimy dwa biura adwokackie w Warszawie, przeprowadzamy sprawy rozwodowe w warszawskich sądach, oferujemy pomoc prawną przy rozwodzie w postaci:

  • porad prawnych,
  • wsparcia przy kompletowaniu niezbędnych dokumentów,
  • sporządzania umów i pozwów,
  • reprezentacji Klientów w sądach.

Rozwód w Warszawie, przeprowadzony przez dobrego adwokata, specjalistę od rozwodów i separacji, będzie z pewnością łatwiejszy – przede wszystkim dlatego, że jako osoby zaangażowane emocjonalnie nie musimy osobiście zajmować się sporządzaniem dokumentów.

Adwokat rozwód Warszawa

Jako doświadczony prawnik prowadzący sprawy rozwodowe przed Sądem Okręgowym w Warszawie zachęcam do osobistego spotkania ze mną lub moimi współpracownikami w jednym z naszych biur – wówczas jesteśmy w stanie poradzić, czy warto wnosić o rozwód z orzekaniem o winie współmałżonka, czy też nie. Nasza kancelaria przeprowadzi nie tylko rozwód czy separację, ale także sprawy związane:

 • ze sprawowaniem opieki nad małoletnimi dziećmi, kontaktami z nimi i władzą rodzicielską,
 • z podziałem majątku.

Zakres usług, które świadczę wraz z zespołem jako dobry i skuteczny prawnik rozwodowy w Warszawie, obejmuje:

 • pierwszą poradę,
 • sporządzenie pozwu, przesłanie go do akceptacji,
 • przygotowanie listy dokumentów, które należy skompletować,
 • reprezentowanie Klientów na rozprawach,
 • sporządzanie pism procesowych w trakcie postępowania,
 • zamówienie odpisu wyroku.

Podstawy i przesłanki rozwodu

Zgodnie z art. 56 Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego rozwód możliwy jest wówczas, gdy nastąpił trwały i zupełny rozkład pożycia obejmujący więź gospodarczą (majątkową), uczuciową i fizyczną. O rozwód wnosić może każdy z małżonków. Istnieją także negatywne przesłanki rozwodu – Sąd Okręgowy w Warszawie nie orzeknie rozwodu wówczas, gdyby mogło ucierpieć dobro wspólnych małoletnich dzieci lub jeżeli z innych względów rozwód byłby sprzeczny z zasadami współżycia społecznego. Jako doświadczony adwokat rozwodowy jestem w stanie ocenić, czy Sąd zdecyduje się na orzeczenie rozwodu w toku sprawy rozwodowej.

Dokumenty wymagane przy sprawach rozwodowych

Decydując się na separację lub rozwód w Warszawie, z pomocą dobrego prawnika czy też samodzielnie, trzeba złożyć w Sądzie niezbędne dokumenty, takie jak:

 • akt małżeństwa,
 • akt urodzenia dziecka,
 • zaświadczenie o zarobkach za ostatnie 6 miesięcy,
 • poświadczony przez Urząd Skarbowy PIT za ubiegły rok.

Jako adwokat przeprowadzający rozwód w Warszawie składam także dokumenty w imieniu swoich Klientów, dzięki czemu ci nie muszą wysyłać ich pocztą ani jeździć do sądu. Przeprowadzając sprawy rozwodowe, dbamy także o interesy Klientów – w razie potrzeby składamy wnioski o zabezpieczenie:

 • alimentów,
 • kontaktów z małoletnimi dziećmi,
 • ustalenia miejsca pobytu dziecka.

Jako profesjonalny adwokat przeprowadzam wraz ze współpracownikami sprawy rozwodowe szybko i skutecznie. Pomagamy zbierać dowody na winę małżonka, w razie potrzeby oferujemy także możliwość podjęcia współpracy z biurem detektywistycznym.

Sprawy rozwodowe w Warszawie z pomocą adwokata

Zazwyczaj sprawy rozwodowe toczą się w odrębnym postępowaniu przed Sądem Okręgowym właściwym ze względu na ostatnie wspólne miejsce zamieszkania małżonków (o ile jedno z małżonków dalej w nim mieszka) albo na miejsce zamieszkania pozwanego. W niektórych sytuacjach możliwe jest jednak jednoczesne orzeczenie nie tylko o rozwodzie, ale także w sprawach o:

Możliwe jest to w sytuacji, gdy orzeczenie o dodatkowych kwestiach nie wpłynie znacząco na przedłużenie postępowania. Jako adwokat  z Warszawy prowadzący rozwód w imieniu swoich klientów doradzam, czy warto wnosić o podziale majątku i orzeczenie dotyczące władzy rodzicielskiej, czy też lepiej, by Sąd rozstrzygnął te kwestie w odrębnym postępowaniu ze względu na czas trwania sprawy. Adwokat prowadzący sprawę rozwodową sugeruje także wznoszenie o rozwód z orzekaniem o winie, czy też bez. Wówczas gdy rozpadu wspólnego pożycia winny jest jeden z małżonków, drugi może ubiegać się o alimenty bez ograniczenia czasowego.

Kancelaria Magdaleny Antoszewskiej – profesjonalne wsparcie w sprawach rozwodowych w Warszawie

Jeśli szukasz dobrego prawnika, który pomaga przeprowadzić rozwody i separacje w Warszawie, specjaliści pracujący w kancelarii Magdaleny Antoszewskiej z pewnością udzielą Ci profesjonalnego wsparcia. Dzięki nam Klienci nie czują się osamotnieni ze swoim problemem – zdajemy sobie sprawę, że decyzja o rozstaniu jest jedną z najtrudniejszych decyzji w życiu, zwłaszcza jeśli należy rozstrzygnąć kwestie opieki nad dziećmi i podziału majątku wspólnego. Dlatego, jako skuteczny adwokat, wraz z zespołem przeprowadzam rozwód w imieniu swoich Klientów, wyręczając ich w niejednokrotnie trudnych i skomplikowanych sytuacjach, na które wpływ mają także emocje. Zapraszam do kontaktu osoby, które chcą wziąć rozwód w sądzie w Warszawie ze wsparciem doświadczonego adwokata.

FAQ – wszystko, co musisz wiedzieć o rozwodzie

Na czym polega pomoc adwokata od rozwodów?

Adwokat specjalizujący się w rozwodach wprawdzie nie przyspieszy postępowania, ale stanowi realne wsparcie dla Klienta. Pomoże zebrać potrzebne dowody na winę współmałżonka, skonstruuje pozew rozwodowy niezawierający żadnych braków, będzie reprezentował Klienta w Sądzie, stanowiąc również mentalne wsparcie. Prawnik rozwodowy dla Klientów z Warszawy będzie także składał wnioski dowodowe bez Twojego udziału. W praktyce będziesz musiał pojawić się w Sądzie tylko raz – wówczas, gdy będziesz przesłuchiwany jako strona. W pozostałym zakresie będzie Cię reprezentował adwokat biegły w prowadzeniu spraw rozwodowych.

Jakie są etapy sprawy rozwodowej?

Sprawa rozwodowa rozpoczyna się złożeniem pozwu przez jednego z małżonków. W razie, gdyby w pozwie rozwodowym wystąpiły braki, Sąd wzywa do ich uzupełnienia w terminie 7 dni. By uniknąć takiego problemu, warto zdecydować się na pomoc dobrego adwokata od rozwodów. Następnie Sąd przesyła pozew wraz z załącznikami do strony pozwanej, która ma prawo do odpowiedzi na pozew. Następnie, jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, Sąd wyznacza termin rozprawy rozwodowej. Jeżeli strony nie są zgodne, być może Sąd skieruje je na postępowanie mediacyjne. W razie zgody wyrok może zapaść już na pierwszej rozprawie, jednak jeśli Sąd ma rozstrzygnąć również sytuację małoletnich dzieci, konieczne jest postępowanie dowodowe.

Jakie dokumenty należy złożyć przy sprawach rozwodowych?

Do pozwu rozwodowego należy załączyć kilka ważnych dokumentów, które pomoże skompletować prawnik specjalizujący się w rozwodach. Są to:

 • odpis aktu małżeństwa,
 • w razie posiadania potomstwa – odpis aktów urodzenia małoletnich dzieci,
 • dowód uiszczenia opłaty sądowej lub oświadczenie majątkowe, jeśli ubiegamy się o zwolnienie z kosztów sądowych,
 • rachunki i dowody potwierdzające potrzeby małoletnich dzieci i wydatki,
 • w razie domagania się alimentów na swoją rzecz – zaświadczenie o uzyskiwanych dochodach, deklaracje podatkowe i wykaz kosztów utrzymania.

Jakie są koszty sprawy rozwodowej?

Podstawowy koszt sprawy rozwodowej to opłata sądowa, którą wnosi osoba wnosząca o rozwód. Jej koszt wynosi 600 złotych. W razie korzystania z pomocy profesjonalnego pełnomocnika – prawnika od rozwodów – konieczne jest uiszczenie opłaty od pełnomocnictwa (17 złotych). Trzeba doliczyć również koszty sporządzenia odpisów aktów urodzenia dzieci i aktu małżeństwa, jak również koszty sporządzenia opinii przez biegłych.

Ile trwa sprawa rozwodowa?

Trudno odpowiedzieć precyzyjnie na pytanie, ile trwa sprawa rozwodowa. Wszystko zależy od woli porozumienia stron i indywidualnej sytuacji. W razie posiadania małoletnich dzieci sprawa rozwodowa, nawet w razie reprezentacji przez prawnika, będzie trwać dłużej. W przypadku zgodnej woli rozwodu oraz porozumienia co do podziału majątku, wyrok rozwodowy może zapaść już na pierwszej rozprawie.

Zadzwoń do nas. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Udzielamy porad prawnych już od 150zł.

Zadzwoń

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij