Kancelaria Adwokacka

Adwokat Magdalena Antoszewska

zadzwoń teraz +48 664 015 122

Ustalenie ojcostwa i alimenty

Ustalenie ojcostwa i alimenty - Kancelaria Adwokacka

 

Sprawa o ustalenie ojcostwa należy do spraw bardziej skomplikowanych z uwagi na to, iż zazwyczaj sprawa nie dotyczy tylko samego ustalenia ojcostwa ale także wysokości alimentów, zwrotu kosztów porodu, połogu i wyprawki, władzy rodzicielskiej, nazwiska dziecka.
W wielu przypadkach w trakcie tych spraw odbywają się badania DNA, które pozwalają ustalić z niemal 100 % pewnością ojcostwo. Jednakże samo ustalenie ojcostwa to nie wszystko, sprawy o ustalenie ojcostwa należą do kręgu niewielu spraw (jak rozwód i separacja) gdzie możemy uregulować prawie wszystkie inne kwestie dotyczące małoletniego w jednym postępowaniu.
Przygotowanie tych spraw wymaga sporego nakładu pracy, wiedzy i doświadczenia.
 
Ważne: alimentów możemy dochodzić za okres 3 lat wstecz, jeżeli wykażemy, że istnieją niezaspokojone potrzeby dziecka z tego okresu.
Istotna informacją może być również fakt, iż postępowania te nie są związane z kosztami sądowymi dla strony uprawnionej – zazwyczaj Matki, oraz, że na wniosek strony Sąd zasądzi zwrot kosztów adwokackich od zobowiązanego, czasami w całości.

Zobacz cennik.

zadzwoń teraz +48 664 015 122
biuro@kancelaria-antoszewska.pl

 

Zadzwoń

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij