Kancelaria Adwokacka

Antoszewska

zadzwoń teraz +48 664 015 122

Ustalenie miejsca pobytu dziecka

Ustalenie miejsca pobytu dziecka - Kancelaria Adwokacka

 

Sprawy o ustalenie miejsca pobytu dziecka warto wszczynać z pomocą adwokata z Warszawy, ponieważ stanowią one jedne z najtrudniejszych postępowań rodzinnych z uwagi na ich ogromny ciężar emocjonalny. Coraz częściej zdarza się, że po przeprowadzeniu szczegółowego postępowania dowodowego Sąd decyduje, że miejscem pobytu dziecka będzie na przykład miejsce zamieszkania ojca. Sprawy te wymagają specjalistycznego przygotowania i zazwyczaj związane są z koniecznością poddania się badaniom w Rodzinnym Ośrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym. Sprawę o ustalenie miejsca pobytu dziecka w Warszawie możemy połączyć ze sprawą o kontakty z dzieckiem. Jako doświadczony adwokat z Warszawy reprezentują swoich klientów w sprawach o ustalenie miejsca pobytu dziecka, a także w innych postępowaniach z zakresu prawa rodzinnego. Zapraszam do kontaktu.

Zobacz cennik.

Fachowe doradztwo prawne w sprawach o ustalenie miejsca pobytu dziecka

Zazwyczaj miejsce pobytu dziecka jest takie samo jak osób sprawujących nad nim władzę rodzicielską. W niektórych sytuacjach istnieje jednak konieczność sądowego ustalenia miejsca pobytu dziecka, najlepiej gdy wówczas wsparcia udzieli adwokat specjalizujący się w sprawach rodzinnych. Do takich sytuacji należą:

  • rozwód,
  • separacja z jednoczesną zmianą miejsca zamieszkania jednego z małżonków,
  • osobne zamieszkiwanie rodziców mimo braku rozwodu czy separacji,
  • rozpad nieformalnego związku.

 

W przypadku rozwodu Sąd w Warszawie w wyroku rozwodowym ustala miejsce pobytu dziecka, jednak jeśli rodzice nie są w tej kwestii zgodni, konieczne jest złożenie wniosku ustalającego, że miejscem zamieszkania dziecka jest miejsce zamieszkania rodzica sprawującego nad nim opiekę.

 

Na pierwszej jako adwokat rozwodowy i rodzinny z Warszawy doradzam, jak zachowywać się, aby wygrać sprawę sądową, jakie dokumenty musimy gromadzić, jakie podejmować czynności.

 

Sprawy o ustalenie miejsca pobytu dziecka, nawet te prowadzone przez adwokat z Warszawy, są zazwyczaj długotrwałe, jednakże w razie silnego konfliktu istnieje możliwość zabezpieczenia na czas procesu miejsca pobytu dziecka przy jednym z rodziców. W tych sprawach udział profesjonalnego pełnomocnika jest naszym zdaniem konieczny. Zapraszamy do kontaktu – Kancelaria Adwokacka Antoszewska prowadzi:

Zadzwoń do nas. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Udzielamy porad prawnych już od 150zł.