Kancelaria Adwokacka

Adwokat Magdalena Antoszewska

zadzwoń teraz +48 664 015 122

Rozdzielność majątkowa i podział majątku

Rozdzielność majątkowa i podział majątku

 

SPRAWY O ROZDZIELNOŚĆ MAJĄTKOWĄ I PODZIAŁ MAJĄTKU

 
Jeżeli chcecie Państwo dokonać podziału majątku wspólnego, a jesteście z związku małżeńskim, konieczne będzie zniesienie wspólności majątkowej małżeńskiej.
Możliwe jest to na kilka sposobów:
– ustanowienie rozdzielności majątkowej przed notariuszem, jeżeli jest zgoda obu stron
– rozwód
– separacja
– ustanowienie rozdzielności majątkowej przed Sądem.
 
Jeżeli żyjecie Państwo w separacji, możliwe jest ustanowienie rozdzielności przed Sądem Rejonowym, nawet jeśli sprawa rozwodowa jest w toku. Takie sprawy prowadzimy, jeśli perspektywy na szybkie zakończenie rozwodu są małe, a Klientowi zależy np. na zaciągnięciu kredytu lub dokonaniu podziału majątku przed rozwodem.
 
Podział majątku jest bowiem możliwy dopiero, gdy między małżonkami nie istnieje ustrój wspólności majątkowej małżeńskiej.
 
Sprawy o podział majątku są to skomplikowane i długotrwałe sprawy, z uwagi na częstą konieczność dokonania wyceny np. mieszkania przez biegłych rzeczoznawców. Jeżeli jesteście Państwo jednakże zgodni co do wartości poszczególnych przedmiotów wchodzących w skład majątku wspólnego nie będzie potrzeby dokonywania takich wycen i sprawa może zakończyć się szybciej. Możliwe jest również w tych postępowaniach rozliczanie nakładów np. jeżeli któreś z małżonków sprzedało mieszkanie, które posiadało przed ślubem i pieniądze ze sprzedaży przekazało na wybudowanie wspólnego domu lub zakup innego mieszkania pomożemy rozliczyć ten nakład.
Dość częstym problemem, z którym się spotykamy w naszej praktyce jest podział majątku, obciążonego kredytem bankowym. Taki podział jest jak najbardziej możliwy, zabezpieczamy naszych Klientów, aby w sytuacji, gdy nie chcą pozostać w zadłużonym mieszkaniu, zostali zwolnieni z kredytu bankowego.

Zobacz cennik.

zadzwoń teraz +48 664 015 122
biuro@kancelaria-antoszewska.pl

 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij