Kancelaria Adwokacka

Antoszewska

zadzwoń teraz +48 664 015 122

Postępowanie egzekucyjne

Postępowanie egzekucyjne - Kancelaria Adwokacka - Adwokat Magdalena Antoszewska
Jeżeli macie Państwo zasądzone alimenty, jednakże zobowiązany uchyla się od ich płacenia lub płaci nieregularnie, można wszcząć postępowanie egzekucyjne u komornika w Warszawie. Korzystając z pomocy świadczonej przez prawników naszej Kancelarii Adwokackiej Antoszewska, macie Państwo pewność doprowadzenia sprawy do końca. Komornik, na wniosek, który złoży w Państwa imieniu profesjonalny adwokat, będzie szukał majątku dłużnika. W ramach postępowania egzekucyjnego adwokat z Warszawy może złożyć w imieniu klienta wniosek o zajęcie i zlicytowanie nawet nieruchomości dłużnika.

Zobacz cennik.

 

Postępowanie egzekucyjne w sprawach o alimenty w Warszawie

Egzekucja alimentów następuje na podstawie dokumentu stwierdzającego wysokość obowiązku alimentacyjnego. Zazwyczaj jest to prawomocne orzeczenie sądu w Warszawie – wyrok lub postanowienie albo ugoda zawarta przed sądem.

W przypadku, gdy zobowiązany uporczywie uchyla się od obowiązku alimentacyjnego i stan ten utrzymuje się przez dłuższy czas, adwokaci z naszej kancelarii z siedzibą w Warszawie pomóc Państwu w założeniu sprawy karnej przeciwko zobowiązanemu. Jest to bowiem przestępstwo niealimentacji, określone w art. 209 Kodeksu Karnego, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Wspieramy wierzycieli w wypełnianiu wniosków o wszczęcie egzekucji u komornika. Nie musimy zamieszczać we wniosku informacji o dochodach zobowiązanego ani wskazywać sposobu egzekucji, ponieważ jest to obowiązek komornika.

 

Postępowania egzekucyjne z aspektem międzynarodowym

Postępowanie egzekucyjne o alimenty może mieć charakter zagraniczny wówczas, gdy zobowiązany oraz wierzyciel mają miejsce zamieszkania w dwóch różnych państwach, które podpisały umowę wielostronną dotyczącą egzekucji alimentów. Nasza Kancelaria Adwokacka z Warszawy współpracuje z DEUTSCHES INSTITUT FÜR JUGENDHILFE UND FAMILIENRECHT EV w zakresie stwierdzenia wykonalności wyroków zagranicznych i egzekucji alimentów. Prowadzimy również rozwody w Warszawie i inne sprawy z zakresu prawa rodzinnego, majątkowego i karnego.

Zadzwoń do nas. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Udzielamy porad prawnych już od 150zł.