Kancelaria Adwokacka

Antoszewska

zadzwoń teraz +48 664 015 122

Adwokat rozwodowy Warszawa

Adwokat od rozwodów w Warszawie

Rozwód według definicji stanowi zakończenie przez sąd ważnego związku małżeńskiego dwojga ludzi. Dzieje się tak na wniosek jednej strony lub obopólnej zgody. Szacuje się, że to właśnie rozwody (adwokat rozwód Warszawa) stanowią najczęstszą okoliczność rozwiązującą małżeństwa. Co więcej, badania wykazują, że nawet 50% formalnych związków kończy się na sali sądowej właśnie w ten sposób.

Mimo że statystyki jasno wskazują, iż rozwody (adwokat rozwód Warszawa) nie stanowią rzadkości w społeczeństwie, nadal wzbudzają ogrom negatywnych emocji. Zwłaszcza dzieje się tak, gdy taka sytuacja dotyczy bliskich osób. W związku z tym warto postawić na profesjonalne wsparcie w postaci doświadczonego adwokata rozwodowego w Warszawie.

Profesjonalny adwokat rozwód Warszawa

Dobry i skuteczny sposób na rozwiązanie problemu to adwokat, który przeprowadzi rozwód w Warszawie szybko i sprawnie, to gwarancja wsparcia w trudnej sytuacji. Taką profesjonalną pomoc oferuje Magdalena Antoszewska, prawnik specjalizujący się w rozwodach oraz separacjach, wraz z zespołem adwokatów. Prowadzimy dwa biura adwokackie w Warszawie, przeprowadzamy sprawy rozwodowe w warszawskich sądach, oferujemy pomoc prawną przy rozwodzie w postaci:

 • porad prawnych,
 • wsparcia przy kompletowaniu niezbędnych dokumentów,
 • sporządzania umów i pozwów,
 • reprezentacji Klientów w sądach.

Rozwód w Warszawie, przeprowadzony przez dobrego adwokata, specjalistę od rozwodów i separacji, będzie z pewnością łatwiejszy – przede wszystkim dlatego, że jako osoby zaangażowane emocjonalnie nie musimy osobiście zajmować się sporządzaniem dokumentów.

Częste przyczyny rozwodów – Warszawa

Z jakiego powodu najczęściej dochodzi do rozwodu? Prawo rodzinne określa, że rozkład pożycia małżeńskiego może nastąpić z przyczyn zawinionych i niezawinionych. Pierwsze z nich spowodowane celowym działaniem z rozmysłem i premedytacją. Z kolei na drugie nie ma wpływu żaden z małżonków. W naszej kancelarii doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważnym przeżyciem jest rozstanie, więc łączymy empatię i doświadczenie, by Państwu pomóc.

Warto wiedzieć, że przyczynami zawinionymi istotnymi z punktu widzenia adwokata mogą być:

 • alkoholizm i inne uzależnienia,
 • groźba użycia przemocy fizycznej lub psychicznej,
 • niewierność
 • niegospodarność
 • zły stosunek do bliskich współmałżonka i inne.

Jako adwokat rozwodowy Warszawa z renomowanej kancelarii staram się zawsze znaleźć dobry, a zarazem skuteczny sposób na to, by pomóc Klientowi w każdej z tych sytuacji. Jak pokazuje nasza dotychczasowa praktyka – agresja oraz alkoholizm to najczęstsze przyczyny rozwodu (adwokat rozwodowy Warszawa). Dość często zdarzają się także zdrady. W grę wchodzi również nielojalność obu stron wobec siebie, która dotyczy sytuacji skutkujących utratą zaufania czy brakiem poczucia jedności. Powodem rozkładu pożycia jest także świadome i zawinione niewykonywanie obowiązków wobec małżonka czy rodziny. Takich spraw jest naprawdę sporo.

Kancelaria adwokacka w Warszawie to miejsce, w którym pomagamy określić podstawy do tego, aby wnieść pozew rozwodowy (adwokat rozwodowy Warszawa). Wszystkie sprawy rodzinne są bowiem inne, a rozstanie się małżonków to czasami lepsze rozwiązanie dla jednej lub obu stron. Wskazanie przyczyny pozwala rozpocząć dobremu prawnikowi skutecznie działać na korzyść Klienta.

Adwokat rozwodowy w Warszawie

Jako doświadczony prawnik prowadzący sprawy rozwodowe przed Sądem Okręgowym w Warszawie zachęcam do osobistego spotkania ze mną lub moimi współpracownikami w jednym z naszych biur – wówczas jesteśmy w stanie poradzić, czy warto wnosić o rozwód z orzekaniem o winie współmałżonka, czy też nie. Nasza kancelaria przeprowadzi nie tylko rozwód czy separację, ale także sprawy związane:

 • ze sprawowaniem opieki nad małoletnimi dziećmi, kontaktami z nimi i władzą rodzicielską,
 • z podziałem majątku.

Dobry i skuteczny sposób na problemy to usługi, które świadczę wraz z zespołem jako prawnik rozwodowy w Warszawie. Zakres usług obejmuje:

 • pierwszą poradę,
 • sporządzenie pozwu, przesłanie go do akceptacji,
 • przygotowanie listy dokumentów, które należy skompletować,
 • reprezentowanie Klientów na rozprawach,
 • sporządzanie pism procesowych w trakcie postępowania,
 • zamówienie odpisu wyroku.

Podstawy i przesłanki rozwodu

Zgodnie z art. 56 Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego rozwód możliwy jest wówczas, gdy nastąpił trwały i zupełny rozkład pożycia obejmujący więź gospodarczą (majątkową), uczuciową i fizyczną. O rozwód wnosić może każdy z małżonków. Istnieją także negatywne przesłanki rozwodu – Sąd Okręgowy w Warszawie nie orzeknie rozwodu wówczas, gdyby mogło ucierpieć dobro wspólnych małoletnich dzieci lub jeżeli z innych względów rozwód byłby sprzeczny z zasadami współżycia społecznego. Jako doświadczony adwokat rozwodowy (Warszawa) jestem w stanie ocenić, czy Sąd zdecyduje się na orzeczenie rozwodu w toku sprawy rozwodowej.

Dokumenty wymagane przy sprawach rozwodowych

Decydując się na separację lub rozwód w Warszawie, z pomocą dobrego prawnika czy też samodzielnie, trzeba złożyć w Sądzie niezbędne dokumenty, takie jak:

 • akt małżeństwa,
 • akt urodzenia dziecka,
 • zaświadczenie o zarobkach za ostatnie 6 miesięcy,
 • poświadczony przez Urząd Skarbowy PIT za ubiegły rok.

Jako adwokat rozwodowy przeprowadzający sprawę w Warszawie składam także dokumenty w imieniu swoich Klientów, dzięki czemu ci nie muszą wysyłać ich pocztą ani jeździć do sądu. Przeprowadzając sprawy rozwodowe, dbamy także o interesy Klientów – w razie potrzeby składamy wnioski o zabezpieczenie:

 • alimentów,
 • kontaktów z małoletnimi dziećmi,
 • ustalenia miejsca pobytu dziecka.

Jako profesjonalny adwokat rozwodowy (Warszawa) przeprowadzam sprawy szybko i skutecznie. Pomagamy zbierać dowody na winę małżonka, w razie potrzeby oferujemy także możliwość podjęcia współpracy z biurem detektywistycznym.

Adwokat rozwodowy Warszawa – wyrok bez orzekania o winie

Niekiedy małżonkowie potrafią się porozumieć na tyle, że decydują się na zakończenie formalnej relacji w zgodzie. Jednak, aby zaistniała taka możliwość, a sąd mógł z niej skorzystać, obie strony muszą zadeklarować chęć rozstrzygnięcia całego procesu, nie wymagając obarczenia winą męża lub żony.

To najprostsza i najmniej wymagająca odmiana rozwodu, ponieważ w takim przypadku należy jedynie udowodnić, że mimo nici porozumienia między małżonkami rzeczywiście nastąpił trwały oraz zupełny rozkład pożycia. Mimo nieskomplikowania sprawy w tym obszarze nadal służymy kompleksowym wsparciem jako profesjonalni adwokaci od rozwodów w Warszawie.

Adwokat rozwód Warszawa – wyrok z orzeczeniem o winie

Jako renomowani adwokaci od rozwodów w Warszawie pomagamy również tym, którzy biorą udział w procesie mającym na celu orzeczenie winy jednej ze stron. Małżonkowie mogą liczyć na nasze wsparcie zarówno wtedy, kiedy chcą udowodnić wkład drugiej osoby w zniszczenie relacji, jak i w sytuacji, gdy to reprezentowana przez nas strona została oskarżona o działania, które doprowadziły do rozpadu małżeństwa. W obu sytuacjach nasi drobiazgowi adwokaci rozwodowi w Warszawie poszukują dowodów potwierdzających wersję klienta.

Niekiedy zdarza się również, że dowody dostarczone do sądu wskazują, iż zarówno mąż, jak i żona zawinili w mniej więcej równym stopniu. Wtedy z kolei zostaje wydany wyrok orzekający winę po obu stronach konfliktu.

Konflikt interesów po obu stronach – wsparcie adwokata rozwodowego Warszawa

W niektórych przypadkach zdarza się, że małżonkowie nie mogą dojść do porozumienia nie tyle w kwestii, po której stronie stoi wina, a w tej, aby rozpoczynać cały proces rozwodowy (adwokat rozwodowy Warszawa). Dzieje się tak wtedy, gdy jedna osoba chce zakończenia związku, natomiast druga widzi szansę na naprawę relacji.

W takiej sytuacji nie tylko sąd ma sporo pracy. Również jako adwokaci rozwodowi w Warszawie robimy wszystko, co w naszej mocy, aby rozprawa rozstrzygnęła się na korzyść klienta – nawet jeśli małżonek nadal widzi perspektywy na naprawę relacji.

Sprawy rozwodowe w Warszawie z pomocą adwokata

Zazwyczaj sprawy rozwodowe (adwokat rozwodowy Warszawa) toczą się w odrębnym postępowaniu przed Sądem Okręgowym właściwym ze względu na ostatnie wspólne miejsce zamieszkania małżonków (o ile jedno z małżonków dalej w nim mieszka) albo na miejsce zamieszkania pozwanego. W niektórych sytuacjach możliwe jest jednak jednoczesne orzeczenie nie tylko o rozwodzie, ale także w sprawach o:

Możliwe jest to w sytuacji, gdy orzeczenie o dodatkowych kwestiach nie wpłynie znacząco na przedłużenie postępowania. Jako adwokat  z Warszawy prowadzący rozwód w imieniu swoich klientów doradzam, czy warto wnosić o podziale majątku i orzeczenie dotyczące władzy rodzicielskiej, czy też lepiej, by Sąd rozstrzygnął te kwestie w odrębnym postępowaniu ze względu na czas trwania sprawy. Adwokat rozwodowy sugeruje także wznoszenie o rozwód z orzekaniem o winie, czy też bez. Wówczas gdy rozpadu wspólnego pożycia winny jest jeden z małżonków, drugi może ubiegać się o alimenty bez ograniczenia czasowego.

Czy warto korzystać z pomocy adwokata podczas rozwodu?

Oczywiście wielu z Państwa wie, że każda sprawa o rozwód zaliczana jest do najbardziej stresujących rzeczy, które – zaraz po śmierci kogoś bliskiego – mogą się przytrafić w życiu. Dlatego obecność adwokata rodzinnego z renomowanej kancelarii prawnej często ma dobry wpływ na osobę rozwodzącą się, zmniejsza poziom jej stresu, ponieważ ma trzeźwe spojrzenie na sytuację i jest bezstronny. Z racji swojej wiedzy i doświadczenie szybciej wyszukamy problematyczne kwestie oraz pomocne argumenty.

Biorąc pod uwagę, że sprawa rozwodowa często dotyka wrażliwych kwestii, takich jak np. przemoc fizyczna lub psychiczna, nadużywanie alkoholu, zdrada, współżycie fizyczne, osoba, która nie jest odporna psychicznie, pod wpływem emocji może popełnić wiele błędów. Tymczasem prawnik rodzinny dbając o jej interes, zminimalizuje to ryzyko. Jest jednocześnie specjalistą, który zna prawo odnoszące się do spraw rozwodowych. Oznacza to, że wie, w jakich sytuacjach sądy rozwiązują małżeństwo czy jak udowodnić, że nastąpił trwały i zupełny rozkład pożycia albo co zrobić, jeżeli Państwa małżonek złoży pozew o rozwód.

Jako adwokaci pracujący dla skutecznej kancelarii będziemy również pilnować terminów związanych ze złożeniem pisma procesowego, zażalenia czy apelacji. Jesteśmy osobami, które pomogą Państwu przygotować się do wystąpienia w sądzie. Ponadto podpowiemy, jak poradzić sobie z trudnymi pytaniami, skupiać na najważniejszych kwestiach w wypowiedziach czy zachować się na sali rozpraw. Dobry, skuteczny i doświadczony prawnik rodzinny jest w stanie przewidzieć, jakie pytania może zadać sąd lub druga strona w procesie. I na nie jest w stanie także odpowiednio przygotować osobę, którą reprezentuje. Pomoże również przesłuchać świadków, opracuje do nich pytania i będzie wiedział jak je zadać.

Dlaczego jeszcze warto korzystać z pomocy adwokata? Nawet jeśli małżonek nie ma swojego pełnomocnika podczas rozprawy, nie oznacza to, że nie konsultuje się z jakimś prawnikiem. Dlatego lepiej wziąć pod uwagę taki wariant i zapewnić sobie wsparcie specjalisty w zakresie prawa rodzinnego, który cechuje się także empatią oraz doświadczeniem. Dlatego nasza Kancelaria adwokacka to miejsce, w którym każdy Klient z Warszawy czy okolic znajdzie profesjonalną pomoc.

Kancelaria Magdaleny Antoszewskiej – profesjonalne wsparcie w sprawach rozwodowych w Warszawie

Jeśli szukasz dobrego prawnika, który pomaga przeprowadzić rozwody i separacje w Warszawie, specjaliści pracujący w kancelarii Magdaleny Antoszewskiej z pewnością udzielą Ci profesjonalnego wsparcia. Dzięki nam Klienci nie czują się osamotnieni ze swoim problemem – zdajemy sobie sprawę, że decyzja o rozstaniu jest jedną z najtrudniejszych decyzji w życiu, zwłaszcza jeśli należy rozstrzygnąć kwestie opieki nad dziećmi i podziału majątku wspólnego. Dlatego, jako adwokat, wraz z zespołem przeprowadzam skuteczny rozwód w imieniu swoich Klientów, wyręczając ich w niejednokrotnie trudnych i skomplikowanych sytuacjach, na które wpływ mają także emocje. Zapraszam do kontaktu osoby, które chcą wziąć rozwód w sądzie w Warszawie ze wsparciem doświadczonego adwokata rozwodowego Warszawa.

FAQ – wszystko, co musisz wiedzieć o rozwodzie

Na czym polega pomoc adwokata od rozwodów? Warszawa

Adwokat specjalizujący się w rozwodach wprawdzie nie przyspieszy postępowania, ale stanowi realne wsparcie dla Klienta. Pomoże zebrać potrzebne dowody na winę współmałżonka, skonstruuje pozew rozwodowy niezawierający żadnych braków, będzie reprezentował Klienta w Sądzie, stanowiąc również mentalne wsparcie. Prawnik rozwodowy dla Klientów z Warszawy będzie także składał wnioski dowodowe bez Twojego udziału. W praktyce będziesz musiał pojawić się w Sądzie tylko raz – wówczas, gdy będziesz przesłuchiwany jako strona. W pozostałym zakresie będzie Cię reprezentował adwokat rozwodowy biegły w prowadzeniu takich spraw.

Jakie są etapy sprawy rozwodowej?

Sprawa rozwodowa rozpoczyna się złożeniem pozwu przez jednego z małżonków. W razie, gdyby w pozwie rozwodowym wystąpiły braki, Sąd wzywa do ich uzupełnienia w terminie 7 dni. By uniknąć takiego problemu, warto zdecydować się na pomoc dobrego adwokata od rozwodów. Następnie Sąd przesyła pozew wraz z załącznikami do strony pozwanej, która ma prawo do odpowiedzi na pozew. Następnie, jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, Sąd wyznacza termin rozprawy rozwodowej. Jeżeli strony nie są zgodne, być może Sąd skieruje je na postępowanie mediacyjne. W razie zgody wyrok może zapaść już na pierwszej rozprawie, jednak jeśli Sąd ma rozstrzygnąć również sytuację małoletnich dzieci, konieczne jest postępowanie dowodowe.

Jakie dokumenty należy złożyć przy sprawach rozwodowych?

Do pozwu rozwodowego należy załączyć kilka ważnych dokumentów, które pomoże skompletować prawnik specjalizujący się w rozwodach. Są to:

 • odpis aktu małżeństwa,
 • w razie posiadania potomstwa – odpis aktów urodzenia małoletnich dzieci,
 • dowód uiszczenia opłaty sądowej lub oświadczenie majątkowe, jeśli ubiegamy się o zwolnienie z kosztów sądowych,
 • rachunki i dowody potwierdzające potrzeby małoletnich dzieci i wydatki,
 • w razie domagania się alimentów na swoją rzecz – zaświadczenie o uzyskiwanych dochodach, deklaracje podatkowe i wykaz kosztów utrzymania.

Jakie są koszty sprawy rozwodowej?

Podstawowy koszt sprawy rozwodowej to opłata sądowa, którą wnosi osoba wnosząca o rozwód. Jej koszt wynosi 600 złotych. W razie korzystania z pomocy profesjonalnego pełnomocnika – prawnika od rozwodów – konieczne jest uiszczenie opłaty od pełnomocnictwa (17 złotych). Trzeba doliczyć również koszty sporządzenia odpisów aktów urodzenia dzieci i aktu małżeństwa, jak również koszty sporządzenia opinii przez biegłych.

Ile trwa sprawa rozwodowa?

Trudno odpowiedzieć precyzyjnie na pytanie, ile trwa sprawa rozwodowa. Wszystko zależy od woli porozumienia stron i indywidualnej sytuacji. W razie posiadania małoletnich dzieci sprawa rozwodowa, nawet w razie reprezentacji przez prawnika, będzie trwać dłużej. W przypadku zgodnej woli rozwodu oraz porozumienia co do podziału majątku, wyrok rozwodowy może zapaść już na pierwszej rozprawie. Co więcej, kiedy został złożony wniosek o nieorzekanie winy, a małżonkowie nie mają dzieci, sąd jedynie sprawdza, czy rzeczywiście doszło do trwałego i zupełnego rozkładu pożycia. W takiej sytuacji cały proces trwa bardzo krótko oraz nie jest specjalnie przeciągany.

Zadzwoń do nas. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Udzielamy porad prawnych już od 150zł.