Kancelaria Adwokacka

Adwokat Magdalena Antoszewska

zadzwoń teraz +48 664 015 122

Rozwód i separacja

Rozwód i separacja - Kancelaria Adwokacka - Adwokat Magdalena Antoszewska Decyzja o rozstaniu jest jedną z najtrudniejszych decyzji w życiu, zwłaszcza, jeśli macie Państwo wspólne dzieci i majątek do podziału lub też wspólne zobowiązania. Czasami jednak rozwiązanie nie jest takie trudne jak nam się wydaje. Jeżeli borykacie się Państwo z podjęciem takiej decyzji najlepiej umówić się do nas na poradę prawną. Podczas około godzinnego spotkania omówimy wszystkie kwestie dotyczące rozwodu (ewentualnie separacji), władzy rodzicielskiej nad wspólnymi dziećmi, kontaktami z dziećmi i podziałem majątku po rozwodzie. Wspólnie rozważymy czy warto podjąć decyzję o rozwodzie z orzekaniem o winie czy bez.  Długość postępowania rozwodowego zależy zazwyczaj od tej właśnie kwestii. Jeżeli zdecyduje się Państwo na rozwód bez orzekania o winie adwokat zaproponuje reprezentowanie Państwa podczas tego procesu. Zakres usług obejmuje:

  • pierwsza porada (wliczona w cenę ryczałtu za postępowanie rozwodowe),
  • sporządzenie pozwu, przesłanie go do Państwa akceptacji, sporządzenie listy dokumentów, które musicie Państwo donieść,
  • reprezentowanie Państwa na rozprawach,
  • sporządzanie pism procesowych w trakcie postępowania,
  • zamówienie odpisu wyroku.

Dokumenty, które musicie Państwo złożyć w Sądzie przy sprawie rozwodowej lub o separację to:

  • akt małżeństwa,
  • akt urodzenia dziecka,
  • zaświadczenie o zarobkach za ostatnie 6 miesięcy,
  • poświadczony przez Urząd Skarbowy PIT za ubiegły rok.

W zależności od sytuacji adwokat wskaże jakie inne dokumenty musicie Państwo przygotować. Ważne: W trakcie procesu, jeżeli jest taka potrzeba składamy dla Państwa wnioski o zabezpieczenie: alimentów, kontaktów, ustalenia miejsca pobytu dziecka. Koszt takiego wniosku to jedyne 40 zł, zaś macie Państwo możliwość w szybkim czasie, nawet przed rozprawą sądową mieć zagwarantowane swoje prawa. Jeżeli zdecydujecie się Państwo na rozwód z orzekaniem o winie na pierwszym spotkaniu wspólnie ustalamy, jakie dowody na winę współmałżonka złożymy w sprawie. Podpowiadamy Państwu jakie zebrać dowodu na winę małżonka, zaś w razie potrzeby współpracujemy z renomowanym biurem detektywistycznym LAMPART.

Zobacz cennik.

zadzwoń teraz +48 664 015 122
biuro@kancelaria-antoszewska.pl

 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij