Kancelaria Adwokacka

Antoszewska

zadzwoń teraz +48 664 015 122

Adwokat od widzenia z dzieckiem Warszawa

Kontakty z dziećmi - Kancelaria Adwokacka

 

Kontakty z dziadkami - Kancelaria Adwokacka

 

Zerwanie relacji to dość trudna sytuacja, ponieważ oddziałuje nie tylko na dwie osoby, której dotyczy, ale również na ich otoczenie. Sprawa natomiast komplikuje się jeszcze bardziej, gdy para doczekała się pociechy, ale nadal podtrzymuje decyzję o rozstaniu. Wtedy oboje rodziców mają obowiązek utrzymywania kontaktów z dzieckiem.

Co istotne, uregulowanie kontaktów rodziców z dzieckiem może nastąpić na różne sposoby. Niekiedy obie strony są w stanie same porozumieć się w tej kwestii, a wtedy nie ma konieczności angażowania w sprawę osoby trzeciej. Jednak dość często zdarza się, że rodzice nie są w stanie się porozumieć lub zaproponowane warunki nie spełniają oczekiwań jednego z nich. Wtedy warto skorzystać z pomocy adwokata od widzeń z dzieckiem w Warszawie.

CO OBEJMUJĄ KONTAKTY Z POCIECHĄ? ADWOKAT WIDZENIA Z DZIECKIEM WARSZAWA

Sporo osób, postanawiając podjęcie działań mających na celu uregulowanie lub obejście ograniczeń związanych z widzeniem się z własnym dzieckiem, zastanawia się, co tak naprawdę obejmują kontakty z pociechą. Dzięki temu zainteresowana strona może dokładnie dowiedzieć się, co powinna zapewnić tej drugiej bądź, o co walczyć, jeśli postawione bariery wydają się zbyt duże.

Przede wszystkim kontakty obejmują przebywanie z pociechą w ramach spotkań, odwiedzin w domu lub wspólnych wyjść poza miejsce stałego pobytu. Co więcej, do tej grupy zalicza się również chęć porozumienia się z dzieckiem zarówno bezpośrednio, jak i pośrednio. Oznacza to, że kontakt może następować osobiście lub za pośrednictwem jednego z dostępnych kanałów – wiadomości tekstowych lub głosowych na różnych platformach.

ADWOKAT WIDZENIA Z DZIECKIEM WARSZAWA – KONTAKTY Z RODZICAMI

Sprawy o ustalenie kontaktów z dziećmi to jednak z najczęstszych spraw prowadzonych przez naszą Kancelarię.

Z wnioskiem o uregulowanie kontaktów może wystąpić zarówno rodzic, przy którym mieszka dziecko, i który chciałby, aby kontakty drugiego rodzica odbywały się regularnie oraz rodzic, który chce spotykać się z dzieckiem a jest mu to utrudniane lub również chciałby ustalić szczegółowo zasady, terminy i miejsce spotkań.

Wbrew pozorom nie są to łatwe sprawy – zwłaszcza, jeśli dotyczą bardzo małych dzieci i często koniecznym jest przeprowadzenie dowodu z opinii Rodzinnego Ośrodka Diagnostyczni-Konsultacyjnego lub biegłych psychologów, a nawet i w skrajnych przypadkach psychiatrów. Mimo że zaangażowanie specjalistów może wydłużyć całą procedurę, stanowi nieodzowny punkt, ponieważ pozwala na trafną ocenę zaistniałej sytuacji, a zatem rozstrzygnięcie sprawy przede wszystkim na korzyść pociechy.

Ważne: jeżeli macie Państwo ustalone kontakty w wyroku rozwodowym lub w innym postępowaniu sądowym warto wiedzieć, że można je zmienić na drodze postępowania sądowego. W takim przypadku nasza kancelaria również służy pomocą oraz specjalistyczną poradą. Zachęcamy do nawiązania kontaktu, a jeden z adwokatów od widzeń z dzieckiem z zaangażowaniem podejmie się Państwa sprawy.

ADWOKAT WIDZENIA Z DZIECKIEM WARSZAWA – KONTAKTY Z DZIADKAMI

Niekiedy zdarza się, że ograniczenie kontaktu nie obejmuje rodzica, a babcię, dziadka lub oboje członków rodziny. Dzieje się tak z różnych powodów – zdarza się, że są one jak najbardziej uzasadnione, jednak w innych przypadkach wynikają jedynie z osobistych pobudek matki bądź ojca. Wtedy warto podjąć odpowiednie kroki, aby móc znowu widywać się z wnukami. Istnieje możliwość uregulowania kontaktów małoletnich dzieci z dziadkami macierzystymi lub ojczystymi. Wystarczy skontaktować się z jednym z naszych adwokatów od widzenia z dzieckiem w Warszawie.

Są to kontakty zasądzone ponad kontakty przyznane rodzicom i są często jedynym sposobem utrzymania więzi rodzinnych. Sądy przychylają się do takich rozwiązań, dlatego warto zastanowić się nad założeniem takie sprawy, jeżeli macie Państwo utrudnione kontakty z wnukami. Sprawę zakłada się w Sądzie Rodzinnym właściwym dla miejsca zamieszkania dziecka, nie są to zazwyczaj długotrwałe procesy.

Kiedy zaistnieje sytuacja, gdy dziadkowie decydują się na założenie sprawy rodzicom, często zastanawiają się, jakiego wyroku mogą się spodziewać, a konkretniej, ile maksymalnie przysługuje im czasu na przebywanie z wnukiem w razie wygranej. To istotna kwestia, ponieważ polskie prawo tak naprawdę nie określa częstotliwości ani intensywności widzenia babci lub dziadka z dzieckiem. Jedyną wzmiankę na ten temat można znaleźć w jednej z uchwał Sądu Najwyższego. Tam zamieszczono informację mówiącą o tym, że kontakty powinny odbywać się tak często, jak potrzebuje tego wnuk, aby mógł się prawidłowo rozwijać społecznie oraz duchowo. Oznacza to, że jeśli brak kontaktu dziadków z dzieckiem negatywnie wpływa na jego dobro, rodzice mają obowiązek go zapewnić.

Dbamy o nieustanne dokształcanie oraz aktualizowanie zgromadzonej dotąd wiedzy. Dzięki temu możemy świadczyć pomoc na różnych płaszczyznach. Dlatego jako profesjonalni adwokaci od widzeń z dzieckiem w Warszawie przygotujemy dla Państwa wniosek i będziemy Was reprezentować w Sądzie.

Zobacz cennik.

 

Zadzwoń do nas. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Udzielamy porad prawnych już od 150zł.