Kancelaria Adwokacka

Antoszewska

zadzwoń teraz +48 664 015 122
Kancelaria Adwokacka Magdalena Antoszewska Kancelaria Adwokacka Magdalena Antoszewska Kancelaria Adwokacka Magdalena Antoszewska

Kontakty z dziećmi

Kontakty z dziećmi - Kancelaria Adwokacka

 

Kontakty z dziadkami - Kancelaria Adwokacka

 

KONTAKTY Z DZIEĆMI

 
Sprawy o ustalenie kontaktów z dziećmi to jednak z najczęstszych spraw prowadzonych przez naszą Kancelarię.
Z wnioskiem o uregulowanie kontaktów może wystąpić zarówno rodzic, przy którym mieszka dziecko, i który chciałby, aby kontakty drugiego rodzica odbywały się regularnie oraz rodzic, który chce spotykać się z dzieckiem a jest mu to utrudniane lub również chciałby ustalić szczegółowo zasady, terminy i miejsce spotkań.
Wbrew pozorom nie są to łatwe sprawy – zwłaszcza, jeśli dotyczą bardzo małych dzieci i często koniecznym jest przeprowadzenie dowodu z opinii Rodzinnego Ośrodka Diagnostyczni-Konsultacyjnego lub biegłych psychologów, a nawet i w skrajnych przypadkach psychiatrów.
 
 Ważne: jeżeli macie Państwo ustalone kontakty w wyroku rozwodowym lub w innym postępowaniu sądowym warto wiedzieć, że można je zmienić na drodze postępowania sądowego.

 

KONTAKTY Z DZIADKAMI
 
Istnieje możliwość uregulowania kontaktów małoletnich dzieci z dziadkami macierzystymi lub ojczystymi.
Są to kontakty zasądzone ponad kontakty przyznane rodzicom i są często jedynym sposobem utrzymania więzi rodzinnych. Sądy przychylają się do takich rozwiązań, dlatego warto zastanowić się nad założeniem takie sprawy, jeżeli macie Państwo utrudnione kontakty z wnukami. Sprawę zakłada się w Sądzie Rodzinnym właściwym dla miejsca zamieszkania dziecka, nie są to zazwyczaj długotrwałe procesy.
Przygotujemy dla Państwa wniosek i będziemy Was reprezentować w Sądzie.

Zobacz cennik.

 

Zadzwoń do nas. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Udzielamy porad prawnych już od 150zł.

Zadzwoń

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij