Kancelaria Adwokacka

Antoszewska

zadzwoń teraz +48 664 015 122

Władza rodzicielska

Władza rodzicielska - Kancelaria Adwokacka

 

Jeżeli jesteście Państwo rodzicami i macie problem ze wspólnym podejmowaniem decyzji w kwestii dotyczącej małoletniego dziecka istnieje możliwość ograniczenia drugiemu rodzicowi władzy rodzicielskiej do podejmowania określonych decyzji.
W tym celu zakładamy sprawę sądową, gdzie Sąd będzie badał, czy faktycznie pomiędzy opiekunami prawnymi małoletniego istnieje tak silny konflikt, że ze szkodą dla dziecka niemożliwe lub znacznie utrudnione jest podejmowanie ważnych dla dziecka decyzji takich jak np:
– wybór przedszkola lub szkoły
– wybór zajęć dodatkowych
– wybór sposobu leczenia
– wyjazdy zagraniczne dziecka
 
Analogicznie bronimy w postępowaniu sądowym te osoby, których były  partner, bez podstaw prawnych, kierując się emocjami i niechęcią próbuje pozbawić naszego Klienta władzy rodzicielskiej.
 
WAŻNE: władza rodzicielska to nie jest sprawa o kontakty z dzieckiem! To sprawa o to, który z rodziców będzie podejmował ważne decyzje w sprawach dziecka a nie o to kiedy mają miejsca spotkania. Nie jest to również sprawa o ustalenie miejsca pobytu dziecka, czyli o to, przy którym z rodziców ma mieszkać dziecko.
 
Zajmujemy się również sprawami o pozbawienie władzy rodzicielskiej. Pozbawienie władzy rodzicielskiej ma jednak miejsce w sytuacjach skrajnych, gdy jedno z rodziców rażąco zaniedbuje dziecko, nie kontaktuje się z nim, nie płaci alimentów, przebywa przez dłuższy okres czasu za granicą lub w zakładzie karnym, lub też w sposób rażący narusza swoje obowiązku względem dziecka.
 
Jeżeli potrzebna Ci jednorazowa zgoda na podjęcie wspólnej decyzji z byłym partnerem dotyczącej dziecka, zaś partner czyni przeszkody, pomożemy uzyskać zezwolenie Sądu Rodzinnego, które zastąpi zgodę drugiego rodzica. Chodzi tutaj o sprawy typu: zgoda na wyrobienie paszportu, zgoda na uczęszczanie dziecka do prywatnego przedszkola lub szkoły, zgoda na wyjazd dziecka za granicę itp.
 
Jeżeli borykasz się z tego typu problemami umów się na poradę prawną.

Zobacz cennik.

 

Zadzwoń do nas. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Udzielamy porad prawnych już od 150zł.