Kancelaria Adwokacka

Adwokat Magdalena Antoszewska

zadzwoń teraz +48 664 015 122

Alimenty

Alimenty - Kancelaria Adwokacka - Adwokat Magdalena Antoszewska

 

ALIMENTY
Nasza Kancelaria oferuje usługi w zakresie:

  • ustalenia alimentów,
  • podwyższenia alimentów,
  • obniżenia alimentów.

Jeżeli macie Państwo małoletnie dzieci i nie macie ustalonego obowiązku alimentacyjnego lub nie zgadzacie się z kwotą przekazywaną przez drugiego rodzica umówcie się do nas na poradę prawną a omówimy szczegółowo wszystkie możliwości ustalenia stałych świadczeń alimentacyjnych. Okoliczność, że osoba zobowiązana do płacenia alimentów pozostaje bez pracy lub ukrywa dochody nie przeszkodzi nam w uzyskaniu alimentów, liczą się bowiem możliwości zarobkowe i majątkowe zobowiązanego a nie faktycznie wykazywane dochody.
Wraz z wiekiem dziecka, koszty jego utrzymania rosną. Jeżeli minęły dwa lata od orzekania o poprzednich alimentach warto wystąpić o ich podwyższenie. Jeżeli nie minął ten okres czasu, lecz zmieniły się okoliczności, wzrosły koszty utrzymania dziecka, lub zmalały Państwa dochody – również zaproponujemy sprawę o podwyższenie alimentów.

WAŻNE:
Będziemy potrzebować faktury imienne związane z kosztami utrzymania dziecka!
Jeżeli kupujecie dziecku ubrania, sprzęty sportowe, kosmetyki, lekarstwa itd. warto poprosić o fakturę. Obecnie Sądy nie przyjmują paragonów zakupowych. Faktura imienna pozwoli w Sądzie udowodnić ile faktycznie kosztuje Państwa utrzymanie dziecka.
W sytuacji, gdy jesteście Państwo zobowiązani do płacenia alimentów a sytuacja życiowa spowodowała, że nie jesteście w stanie ich nadal płacić – nie popadajcie w długi, wystąpicie do Sądu o obniżenie alimentów. Pozwoli to uniknąć egzekucji komorniczej.
Pomagamy również w egzekucji alimentów, którą można prowadzić nie tylko w wynagrodzenia, ale także z ruchomości i nieruchomości dłużnika.

ALIMENTY NA DOROSŁE DZIECI

Osobnym tematem, w którym specjalizuje się nasza Kancelaria są alimenty na dorosłe dzieci.
Jeżeli ukończyliście 18 rok życia, ale cały czas się uczycie i nie osiągnęliście jeszcze możliwości samodzielnego utrzymania przysługują Państwu alimenty od obojga rodziców.
Pomożemy zgromadzić dokumenty, które ułatwią wygranie procesu i zasądzenie satysfakcjonujących alimentów.

Zobacz cennik.

zadzwoń teraz +48 664 015 122
biuro@kancelaria-antoszewska.pl

 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij